Draudimo rinkos Lietuvoje 2022 metų trijų ketvirčių rodikliai iš esmės atkartojo tendencijas, pastebėtas vertinant pirmojo pusmečio rodiklius: sparčiai didėjo privalomojo transporto priemonių ir medicininių išlaidų draudimo įmokos ir išmokos.

„Pagrindinis iššūkis, su kuriuo dabar susiduria draudimo rinka – infliacija. Dėl jos brangsta susijusios paslaugos, pavyzdžiui, automobilių remontas. Atitinkamai tai atsiliepia įmokoms. Draudimo įmonių trijų ketvirčių rezultatai buvo geresni nei pirmąjį pusmetį, tačiau jie gerokai mažesni nei pernai. Ekonominėje ir geopolitinėje erdvėje vis dar daug neapibrėžtumo, todėl reikia stebėti išorinius veiksnius ir stiprinti kapitalą”, – sako Lietuvos banko Bankų ir draudimo įmonių priežiūros departamento direktorė Renata Bagdonienė.

Ne gyvybės draudimo rinka pagal pasirašytas įmokas padidėjo beveik 24 proc. ir sudarė 659 mln. Eur. Išmokos sudarė 373 mln. Eur – jos išaugo beveik 28 proc.

Privalomojo transporto priemonių draudimo įmokos padidėjo 21 proc. – iki 211 mln. Eur. Tą lėmė didesnis sudarytų sutarčių skaičius, taip pat išaugusi vidutinė įmoka.

Itin sparčiai augo medicininių išlaidų draudimo įmokos (beveik 50 %) ir išmokos (60 %). Tai siejama su panaikintais turizmo suvaržymais ir atitinkamai išaugusia kelionių draudimų paklausa bei sveikatos draudimu, kurį darbdaviai siūlo darbuotojams kaip pridėtinę vertę.

Gyvybės draudimo rinkos įmokos augo nuosaikiau – 8,5 proc. ir sudarė 247 mln. Eur. Išmokėtų investicinio gyvybės draudimo išmokų, nutraukus sutartis, suma padidėjo 48,4 proc. – iki 65,6 mln. Eur. Iš esmės tą lėmė vienkartinis veiksnys, įvykęs šių metų pirmąjį ketvirtį, – jis siejamas su neapibrėžtumu dėl karo prieš Ukrainą.

Šių metų trečiojo ketvirčio pabaigoje šalies rinkoje draudimo paslaugas teikė 20 draudikų: 9 Lietuvoje registruotos draudimo įmonės ir 11 kitose ES šalyse registruotų draudimo įmonių filialų, veikė 101 draudimo brokerių įmonė.

Visos draudimo įmonės vykdė mokumo kapitalo reikalavimus.

Plačiau: https://www.lb.lt/lt/naujienos