„Balcia Insurance SE” turi ilgametę darbo patirtį. Įkurta 1993 m. Latvijoje pavadinimu „Baltijas Transporta apdrošināšana”, vėliau žinoma kaip BTA prekių ženklas. Nuo 2002 m. įmonė išplėtė savo veiklą Baltijos šalių regione, atidarydama filialus Lietuvoje ir Estijoje.
2015 m. įmonė restruktūrizuota, padalijant verslą. Baltijos šalių rinkų portfelį perdavė įsteigtai dukterinei įmonei. Veiklą Jungtinėje Karalystėje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Italijoje ir Ispanijoje vykdo „Balcia Insurance SE” vardu.
Po dukterinės įmonės akcijų ir verslo Baltijos šalyse pardavimo, nuo 2016 m., įmonė sutelkė dėmesį į verslo plėtrą už Baltijos šalių regiono ribų.

2017 m. įmonė pažymėjo savo grįžimą į Baltijos šalių rinką įsteigdama „Balcia Insurance” filialą Lietuvoje ir vystydama naujus produktus privačiame ir verslo sektoriuose.
Draudimo bendrovė vykdo veiksmingą ir saugią perdraudimo politiką. Rizika diversifikuojama paskirstant ją keliems perdraudikams. Balcia dirba su žinomomis tarptautinėmis, nepriekaištingos reputacijos perdraudimo bendrovėmis. Dauguma perdraudikų turi „Standard and Poor’s“ arba „A.M. Best” įvertinimą virš A-.