Mandatum Life Insurance Baltic SE akcininkė yra bendrovė Mandatum Life Insurance Company Limited, kuri ankščiau buvo žinoma pavadinimu Sampo Life Insurance Company ir buvo įkurta 1997 metais kaip Sampo grupės dalis.

Sampo išplėtė savo gyvybės draudimo veiklą iš už Suomijos ribų 1999 metais nupirkdama Latvijos gyvybės draudimo bendrovę AAS Sampo Dziviba, kurią 1998 metais buvo įkūręs Hansa bankas bei įkurdama AS Sampo Elukindlustus Estijoje. Lietuvos gyvybės draudimo bendrovė UAB Sampo Gyvybes Draudimas savo veiklą pradėjo 2001.

Siekiant užtikrinti efektyvesnę trijų Baltijos valstybių bendrovių veiklą, 2007 metais jos buvo sujungtos įsteigiant pirmąją Skandinavijos finansinio sektoriaus Europos bendrovę (Societas Europaea) SE Sampo Life Insurance Baltic.

2010 m. liepos mėnesį SE Sampo Life Insurance Baltic perėmė motininės bendrovės vardą ir tapo Mandatum Life Insurance Baltic SE, kartu įtvirtindama vieningą veiklos strategiją tiek Baltijos, tiek Šiaurės Europos šalyse.

Įmonės  draudimo veiklos istorijoje būtina paminėti Sampo grupę ir Kaleva Mutual draudimo bendrovę. Sampo gyvybės draudimo istorija prasidėjo nuo 1874 metų, kai buvo įkurta Kaleva – seniausia Suomijos gyvybės draudimo bendrovė.