2002 metais Latvijos kapitalo draudimo bendrovė BTA įsigijo 100% Lietuvos draudimo bendrovės „LTB Draudimas“ akcijų ir pradėjo veiklą Lietuvoje, pasivadinusi UAB „BTA DRAUDIMAS“.

2011 metais BTA sėkmingai baigė įmonės reorganizacijos procesą ir pradėjo veikti nauju Europos bendrovės statusu su pavadinimu „BTA Insurance Company” SE.

Draudimo bendrovė „BTA Baltic Insurance Company“ (toliau – BTA) įkurta 2014 m. po „BTA Insurance Company“ SE bendrovės reorganizavimo atsižvelgiant į geografinį verslo atskyrimą tarp Baltijos šalių ir likusios Europos dalies.

2016 m. rugpjūčio 24 d. viena pirmaujančių Europoje draudimo bendrovių „Vienna Insurance Group AG“ įsigijo 90 proc. BTA akcijų ir tapo didžiausia bendrovės akcininke. 10 proc. bendrovės akcijų priklauso „Balcia Insurance“ SE (iki 2016 m. lapkričio 1 d. – „BTA Insurance Company“ SE).

BTA yra viena iš trijų didžiausių Lietuvoje veikiančių ne gyvybės draudimo bendrovių. 2015 metais Lietuvoje BTA užregistravo per 40 tūkst. įvykių ir išmokėjo 32 mln. eurų draudimo išmokų, o tai vidutiniškai sudaro po 87 tūkst. eurų išmokų per vieną darbo dieną BTA klientų patirtiems nuostoliams padengti.

AB “Baltic Underwriting Agency” (toliau – BUNDA) yra naujai įsteigta įmonė.

Draudimo ir perdraudimo gigantas “Lloyd’s” įgaliojo “BUNDA” išduoti draudimo liudijimus “Lloyd’s” vardu.

“Bunda”, “Lloyd’s Coverholder”, gali teikti sudėtingus draudimo produktus: naujas linijas, platesnę kokybę, didesnes sumas, kurios nevisada prieinamos Baltijos šalių draudimo rinkose.

ERGO draudimo grupė Lietuvoje yra viena iš draudimo rinkos lyderių savo šalyje. Grupė vienintelė Lietuvoje teikia visas draudimo paslaugas: ne gyvybės, gyvybės, sveikatos draudimo ir pensijų fondų.

ERGO draudimo grupė Lietuvoje priklauso tarptautinei ERGO grupei, kuri yra viena didžiausių Europoje. Ji vienija tokias bendroves kaip VICTORIA, DKV, D.A.S., ERV, MEAG ir kt. ERGO draudimo grupė veikia 31 pasaulio šalyje ir turi 40 mln. klientų. Metinė grupės apyvarta siekia 19 mlrd. eurų. Pagrindinis grupės akcininkas – didžiausia pasaulyje perdraudimo kompanija „Münich Re“.

ERGO draudimo grupė Lietuvoje yra ERGO draudimo grupės Baltijos šalyse narė. Centralizavus valdymą, šiuo metu ERGO yra vienintelė tarptautinė kompanija, turinti bendrą Valdybą Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. ERGO šiose šalyse aptarnauja daugiau nei 400 tūkst. klientų.

ERGO pardavimų tinklas Lietuvoje apima visus didžiausius šalies miestus ir miestelius. Grupei priklauso 8 regioniniai centrai ir 65 atstovybės visoje Lietuvoje. Šiuo metu tai vienas iš universaliausių pardavimo tinklų šalyje.

ERGO draudimo grupė Lietuvoje vienija ERGO Insurance SE Lietuvos filialą, ERGO Life Insurance SE ir ERGO Invest filialą.

ERGO Insurance SE Lietuvos filialas sėkmingai veiklą vykdo jau nuo 1991 m. Tai yra antra pagal dydį Lietuvos ne gyvybės draudimo bendrovė, turinti tvirtas pozicijas transporto, turto, civilinės atsakomybės ir kitose draudimo rūšyse.

ERGO Life Insurance SE Lietuvos filialas yra seniausias draudimo tradicijas turinti ir ilgiausiai Lietuvos rinkoje veikianti gyvybės draudimo įmonė. Bendrovė įsteigta 1995 metais. Ilgametė patirtis ir finansinis stabilumas suteikia galimybę ERGO Life Insurance SE išlaikyti lyderio pozicijas Lietuvoje klasikinio kaupiamojo gyvybės draudimo srityje.

ERGO Invest veiklą pradėjo 1999 metais. Pagrindinė bendrovės veikla – ERGO draudimo grupės Lietuvoje ilgalaikio turto valdymas, administravimas, nuoma, informacijos apie padėtį nekilnojamo turto rinkoje rinkimas ir analizė.

Per daugelį veiklos metų ERGO draudimo grupė Lietuvoje sukaupė nemenką įstatinį kapitalą, solidžius draudimo rezervus, kitą turtą, užtikrinantį įmonės mokamąjį pajėgumą ir garantuojantį klientų saugumą.

Finansinis patikimumas, išskirtinis dėmesys klientui, kokybiškos paslaugos ir profesionalumas – kertiniai akmenys, suteikiantys galimybę ERGO draudimo grupei Lietuvoje siekti puikių rezultatų ir būti viena iš lyderių šalies draudimo rinkoje.

Compensa Vienna Insurance Group yra Lietuvoje registruota uždaroji akcinė draudimo bendrovė, kuri nuo 2016 m. sausio 1 d. pradėjo veiklą Baltijos šalyse. Iki 2016 m. Lietuvoje veikė Lenkijos ne gyvybės draudimo bendrovės Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group Lietuvos filialas, kuris veiklą Lietuvoje vykdė nuo 2010 m. Įmonei augant ir plečiant savo veiklą Baltijos regione, buvo atlikti struktūriniai pakeitimai ir Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group Lietuvos filialas perleido savo verslą, kaip turto, teisių ir įsipareigojimų visumą, naujai draudimo bendrovei – Compensa Vienna Insurance Group.

2020 liepos 1 d. įgyvendintas Strateginis „Vienna Insurance Group“ sprendimas  – „Compensa Vienna Insurance Group“ ir „Seesam Insurance“ užbaigia susijungimą ir tampa viena draudimo bendrove.

Vienintelis draudimo bendrovės Compensa Vienna Insurance Group akcininkas yra tarptautinė draudimo grupė “Vienna Insurance Group AG Wiener Versicherung Gruppe” – Austrijos bei Centrinės ir Rytų Europos draudimo rinkos lyderė. “Vienna Insurance Group” draudimo rinkoje veikia jau 190 metų, vienija 50 bendrovių, veikiančių 25 pasaulio šalyse. Visoje grupėje dirba apie 23 tūkst. darbuotojų. „Vienna Insurance Group“ yra draudimo rinkos lyderė, siūlanti platų produktų ir paslaugų asortimentą tiek gyvybės, tiek ir ne gyvybės draudimo srityse.

Norvegijos kapitalo ne gyvybės akcinė draudimo bendrovė „Gjensidige“ vykdo veiklą Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. „Gjensidige“ ADB priklauso Norvegijos finansinei grupei „Gjensidige“, valdančiai trečdalį Norvegijos ne gyvybės draudimo rinkos ir garsėjančiai šimtamete draudimo veiklos patirtimi.

2015 metais draudikas įsigyjo PZU Lietuva draudimo bendrovę ir 2016 pakeitė jos pavadinimą į akcinė draudimo bendrovė “Gjensidige”.

2010 metų lapkritį tapo Švedijos ne gyvybės draudimo bendrovės „Länsförsäkringar International“, veikiančios Baltijos šalyse „Nordicia“ vardu, savininke.

2009-ųjų metų pradžioje „Gjensidige Baltic“ įsigijo 100 proc. draudimo bendrovės „RESO Europa“ akcijų.

Nuo 2008 metų bendrovė veikia AAS „Gjensidige Baltic“ Lietuvos filialo vardu.

2006 metais „Parekss draudimo kompanija“ akcijas įsigijo Norvegijos draudimo rinkos lyderė „Gjensidige Forsikring“.

2001 metais „Baltic Polis“ akcininke tapo Latvijos ne gyvybės draudimo bendrovė „Parekss draudimo kompanija“.

1993 metais įsteigus lietuviško kapitalo ne gyvybės draudimo bendrovę „Baltic Polis“, prasidėjo „Gjensidige Baltic“ Lietuvos filialo veikla.

„If“ yra didžiausia ne gyvybės draudimo bendrovė Šiaurės Europos regione, turinti daugiau nei 3,6 milijonus klientų. 2016 metais pajamos iš draudimo veiklos siekė 4,2 milijardus eurų. „If“ priklauso Suomijos „Sampo“ grupei.

„If“ teikia draudimo paslaugas Švedijos, Norvegijos, Suomijos, Danijos, Baltijos šalių ir Rusijos rinkose. Klientams taip pat siūlome tarptautines paslaugas tiek per savo filialus, tiek per partnerių tinklą. Turi 3 mln. privačių klientų, 320 tūkst. verslo klientų. Kasmet gaunama daugiau kaip 1,4 mln. paklausimų dėl žalos atlyginimo ir daugiau nei pusę jų sutvarkoma per 24 valandas nuo kreipimosi.

Lyderiaujanti draudimo bendrovė Švedijoje, Norvegijoje ir Suomijoje, kur užimamos rinkos dalys siekia atitinkamai 19, 26 ir 25 proc. Danijoje, kur draudimo rinka yra labiau fragmentuota, “If” rinkos dalis siekia 5 proc. Visame Šiaurės Europos regione užimama didesnę nei 20 proc. rinkos dalį.

UAB draudimo kompanija “Lamantinas” įsikūrė 1994m.lapkričio mėn. Įstatinis kapitalas – 13.3 mln. litų. Bendrovės akcijos priklauso vienam fiziniam asmeniui. Pagrindinė kompanijos vykdoma veikla – atsakomybės, atliekant muitinės procedūras, draudimas. Dar 1998 m. UAB “Lamantinas” susidomėjo šia draudimo rūšimi. Pagal šią draudimo rūšį “Lamantinas” užima didžiausią rinkos dalį ir tikisi šią poziciją išlaikyti ateityje.

“Lietuvos draudimas” – draudimo rinkos lyderis Lietuvoje ir didžiausia draudimo bendrovė Baltijos šalyse. Tai sparčiai auganti ir moderni draudimo kompanija, kurią renkasi kas trečias besidraudžiantis gyventojas.

Svarbiausi faktai apie bendrovę:

  • Bendrovės pagrindinė akcininkė yra didžiausia Vidurio ir Rytų Europos draudimo grupė PZU S. A.
  • „Lietuvos draudimas” yra didžiausia Lietuvos ne gyvybės draudimo paslaugų bendrovė ir valdo daugiau kaip trečdalį šalies ne gyvybės draudimo rinkos.
  • Per metus aptarnauja apie 0,5 mln. privačių ir verslo klientų.
  • Kasmet savo klientams atlygina nuostolių už maždaug 70 mln. Eur.
  • „Lietuvos draudimas“ 2011 m. yra pelnęs LR Ūkio ministerijos apdovanojimą „Už nuopelnus verslui” ir pripažintas „Įmone, kurioje gera dirbti”.
  • 2011 m. Nacionalinė draudimo brokerių įmonių asociacija bendrovę “Lietuvos draudimas” apdovanojo „Už deramą žalų atlyginimą“.

Vienintelis gyvybės draudimo bendrovės “Compensa Life Vienna Insurance Group SE” akcininkas yra Austrijos draudimo grupė “Vienna Insurance Group AG Wiener Versicherung Gruppe”.
Baltijos šalyse „Compensa Life Vienna Insurance Group SE“ veikia nuo 1993 metų, o nuo 2001 m. bendrovės filialas veiklą vykdo ir Lietuvoje.

„Vienna Insurance Group“ – Vienoje (Austrijoje) nuo 1824 metų įsikūrusi tarptautinė draudimo grupė yra viena iš pirmaujančių draudimo bendrovių Austrijoje ir Vidurio bei Rytų Europos regione. Turinti apie 23 000 darbuotojų beveik 50 draudimo bendrovėse, kurios veiklą vykdo 25 šalyse 2014 m. surinko apie 9,1 mlrd. EUR draudimo įmokų per metus. Vienna Insurance Group yra draudimo rinkos lyderė siūlanti platų produktų ir paslaugų asortimentą tiek gyvybės, tiek ir ne gyvybės draudimo sektoriuose.

Iš istorijos:

2001 įsteigta gyvybės draudimo kompanija Seesam Life Insurance SE Lietuvos filialas

2007 m. spalio mėn. 29 d. Lietuvos, Latvijos ir Estijos “Seesam” gyvybės draudimo įmonės susijungė į Europos bendrovę, kurios centrinė buveinė yra Estijoje ir filialai Lietuvoje bei Latvijoje. Naujoji Europos bendrovė veikia bendru pavadinimu – Seesam Life Insurance SE.

2007 m. gruodžio 17 d. Austrijos draudėjas “Wiener Staedlische Versicherung AG” pasirašė Seesam Life Insurance SE ir “FinLife TUnZ S.A.” pirkimo sutartį.

„Vienna Insurance Group“ grupės finansinį ir veiklos stabilumą, aukštą apsaugos lygį klientams, akcininkams, partneriams ir darbuotojams garantuoja A+ reitingas pagal žymios reitingų agentūros „Standard & Poor’s“ vertinimą. Draudimo sutartys perdraudžiamos vienose didžiausių pasaulio perdraudimo kompanijų “Munich RE“ ir  „VIG RE“.

ERGO draudimo grupė Lietuvoje yra viena iš draudimo rinkos lyderių savo šalyje. Grupė vienintelė Lietuvoje teikia visas draudimo paslaugas: ne gyvybės, gyvybės, sveikatos draudimo ir pensijų fondų.

ERGO draudimo grupė Lietuvoje priklauso tarptautinei ERGO grupei, kuri yra viena didžiausių Europoje. Ji vienija tokias bendroves kaip VICTORIA, DKV, D.A.S., ERV, MEAG ir kt. ERGO draudimo grupė veikia 31 pasaulio šalyje ir turi 40 mln. klientų. Metinė grupės apyvarta siekia 19 mlrd. eurų. Pagrindinis grupės akcininkas – didžiausia pasaulyje perdraudimo kompanija „Münich Re“.

ERGO draudimo grupė Lietuvoje yra ERGO draudimo grupės Baltijos šalyse narė. Centralizavus valdymą, šiuo metu ERGO yra vienintelė tarptautinė kompanija, turinti bendrą Valdybą Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. ERGO šiose šalyse aptarnauja daugiau nei 400 tūkst. klientų.

ERGO pardavimų tinklas Lietuvoje apima visus didžiausius šalies miestus ir miestelius. Grupei priklauso 8 regioniniai centrai ir 65 atstovybės visoje Lietuvoje. Šiuo metu tai vienas iš universaliausių pardavimo tinklų šalyje.

ERGO draudimo grupė Lietuvoje vienija ERGO Insurance SE Lietuvos filialą, ERGO Life Insurance SE ir ERGO Invest filialą.

ERGO Insurance SE Lietuvos filialas sėkmingai veiklą vykdo jau nuo 1991 m. Tai yra antra pagal dydį Lietuvos ne gyvybės draudimo bendrovė, turinti tvirtas pozicijas transporto, turto, civilinės atsakomybės ir kitose draudimo rūšyse.

ERGO Life Insurance SE Lietuvos filialas yra seniausias draudimo tradicijas turinti ir ilgiausiai Lietuvos rinkoje veikianti gyvybės draudimo įmonė. Bendrovė įsteigta 1995 metais. Ilgametė patirtis ir finansinis stabilumas suteikia galimybę ERGO Life Insurance SE išlaikyti lyderio pozicijas Lietuvoje klasikinio kaupiamojo gyvybės draudimo srityje.

ERGO Invest veiklą pradėjo 1999 metais. Pagrindinė bendrovės veikla – ERGO draudimo grupės Lietuvoje ilgalaikio turto valdymas, administravimas, nuoma, informacijos apie padėtį nekilnojamo turto rinkoje rinkimas ir analizė.

Per daugelį veiklos metų ERGO draudimo grupė Lietuvoje sukaupė nemenką įstatinį kapitalą, solidžius draudimo rezervus, kitą turtą, užtikrinantį įmonės mokamąjį pajėgumą ir garantuojantį klientų saugumą.

Finansinis patikimumas, išskirtinis dėmesys klientui, kokybiškos paslaugos ir profesionalumas – kertiniai akmenys, suteikiantys galimybę ERGO draudimo grupei Lietuvoje siekti puikių rezultatų ir būti viena iš lyderių šalies draudimo rinkoje.

Vienintelė Mandatum Life Insurance Baltic SE akcininkė yra bendrovė Mandatum Life Insurance Company Limited, kuri ankščiau buvo žinoma pavadinimu Sampo Life Insurance Company ir buvo įkurta 1997 metais kaip Sampo grupės dalis.

Sampo išplėtė savo gyvybės draudimo veiklą iš už Suomijos ribų 1999 metais nupirkdama Latvijos gyvybės draudimo bendrovę AAS Sampo Dziviba, kurią 1998 metais buvo įkūręs Hansa bankas bei įkurdama AS Sampo Elukindlustus Estijoje. Lietuvos gyvybės draudimo bendrovė UAB Sampo Gyvybes Draudimas savo veiklą pradėjo 2001.

Siekiant užtikrinti efektyvesnę trijų Baltijos valstybių bendrovių veiklą, 2007 metais jos buvo sujungtos įsteigiant pirmąją Skandinavijos finansinio sektoriaus Europos bendrovę (Societas Europaea) SE Sampo Life Insurance Baltic.

2010 m. liepos mėnesį SE Sampo Life Insurance Baltic perėmė motininės bendrovės vardą ir tapo Mandatum Life Insurance Baltic SE, kartu įtvirtindama vieningą veiklos strategiją tiek Baltijos, tiek Šiaurės Europos šalyse.

Mandatum Life  draudimo veiklos istorijoje būtina paminėti Sampo grupę ir Kaleva Mutual draudimo bendrovę. Sampo gyvybės draudimo istorija prasidėjo nuo 1874 metų, kai buvo įkurta Kaleva – seniausia Suomijos gyvybės draudimo bendrovė.

1999 m. bendrovė pradėjo savo veiklą kaip AB Vilniaus banko įmonė UAB VB gyvybės draudimas.

2000 m. UAB VB gyvybės draudimas įsigijo UAB Hermis asmens draudimas.

2005 m. bendrovė pakeitė pavadinimą į UAB SEB VB gyvybės draudimas.

2008 m. bendrovė pakeitė pavadinimą į UAB SEB gyvybės draudimas.

2010 m. siekiant optimizuoti tarptautinės finansų grupės SEB veiklą, 2010 metais AB SEB bankas perleido UAB SEB gyvybės draudimas akcijas tarptautinės SEB grupės gyvybės draudimo bendrovei SEB Trygg Liv Holding AB, kuri dabar valdo 100 proc. UAB SEB gyvybės draudimas akcijų.

SEB Life and Pension Baltic SE Lietuvos filialo prisiimtą draudimo riziką pagal naujas sudarytas sutartis nuo 2014 m. sausio 1 d. perdraudžia tarptautinė perdraudimo bendrovė Gen Re.*

*Rinkos apžvalga

2007 metų gruodžio 12 dieną UAB „Commercial Union Lietuva Gyvybės draudimas“ užregistruota juridinių asmenų registre naujuoju pavadinimu Uždaroji akcinė gyvybės draudimo ir pensijų bendrovė „Aviva Lietuva“.

UAB “Commercial Union Lietuva Gyvybės draudimas” Lietuvoje pradėjo veiklą 2001 m. lapkričio mėn.

Bendrovės akcininkas – “Aviva” grupė, turinti didesnę kaip 300 metų istoriją ir patirtį skirtingose pasaulio rinkose. “Aviva” grupė veikia daugiau kaip 30 pasaulio šalių. Tai septintas didžiausias draudikas pasaulyje, viena didžiausių gyvybės draudimo ir pensijų fondų grupių pasaulyje bei didžiausia draudimo grupė Didžiojoje Britanijoje.

UAB „PZU Lietuva gyvybės draudimas“ – gyvybės draudimo paslaugas teikianti bendrovė, įkurta 2001 metais, kaip PZU prekės ženklo atstovė Lietuvoje. Ilgą laiką specializuodamiesi gyvybės draudimo srityje sukaupė didelę patirtį, ir gali pasiūlyti platų paslaugų spektrą.

UAB „PZU Lietuva gyvybės draudimas“ sudarytas sutartis perdraudžia RGA (Reinsurance Group of America) ir MunichRe (Vokietija) perdraudimo bendrovėse.

 

„SB Draudimas” – tai nuo 2000-ųjų metų Lietuvoje sėkmingai veikianti gyvybės draudimo bendrovė, žinoma kaip „Bonum Publicum“, siūlanti paslaugas šeimos finansiniam saugumui. Klientų aptarnavimo tinklas išplėtotas visoje šalyje, o kvalifikuoti ir patyrę bendrovės draudimo konsultantai mielai patars ir padės pasirinkti būtent Jums ir Jūsų šeimai tinkamus gyvybės draudimo sprendimus.

Gyvybės draudimo UAB „SB Draudimas“ įstatinis kapitalas siekia 4.057.576,46 EUR ir yra vienas didžiausių tarp gyvybės draudimo įmonių Lietuvoje. Bendrovės prisiimamos draudimo rizikos yra perdraudžiamos perdraudimo bendrovėje ViG Re. „SB Draudimas“ yra Lietuvos gyvybės draudikų asociacijos narė nuo pat šios asociacijos įsteigimo 2002 metais.

UAB DĮ „Lietuvos eksporto ir importo draudimas“ buvo reorganizuota prijungimo būdu prie Austrijos draudimo bendrovės Osterreichische Kreditversicherung Coface AG (buveinė: Stubenring 24, 1010 Viena, Austrija). Valstybės įmonės Registrų centras Vilniaus filialas 2006-03-14 išregistravo UAB DĮ „Lietuvos eksporto ir importo draudimas“ (kodas 10071484) iš Juridinių asmenų registro. Priežiūros komisija 2006-03-28 dienos posėdyje panaikino UAB DĮ „Lietuvos eksporto ir importo draudimas“ draudimo veiklos licenciją.

Austrijos įmonė Österreichische Kreditversicherung Coface AG, pasinaudodama teise teikti paslaugas, įsteigė Lietuvos Respublikoje filialą – Coface Austria Kreditversicherung AG Lietuvos filialas

10 metų Lietuvoje veikianti verslo rizikos valdymo bendrovė „Coface“ yra to paties pavadinimo grupės dalis.

„Coface“ grupė – tai tarptautinė lyderė, viso pasaulio įmonėms siūlanti savo sprendimus, padedančius apsisaugoti nuo klientų finansinių įsipareigojimų nevykdymo tiek šalies vidaus, tiek eksporto rinkose.