Sustabdytas aktyvios veiklos nevykdančios UAB „Būsto paskolų draudimas“ licencijos galiojimas

 

Lietuvos banko valdyba sustabdė UAB „Būsto paskolų draudimas“ draudimo veiklos licencijos galiojimą.

Priimdama sprendimą, Lietuvos banko valdyba atsižvelgė į tai, kad bendrovė faktiškai nevykdo aktyvios draudimo veiklos (nesudarinėja naujų draudimo sutarčių), todėl šis apribojimas neturėtų neigiamai paveikti draudimo sistemos saugumo, stabilumo ir patikimumo. Be to, bendrovė vykdo ne visus teisės aktuose nustatytus reikalavimus (ne visus techninius atidėjinius padengia tinkamu turtu).

„Sprendimas sustabdyti licenciją sudaro galimybes bendrovei teisiniu požiūriu lanksčiau apsispręsti dėl tikslingumo vykdyti draudimo veiklą ir dėl įmonės veiklos ateities perspektyvų. Tai padaryti yra nurodžiusi priežiūros institucija. Pasikeitus situacijai, galėtų būti sprendžiamas licencijos galiojimo atnaujinimo klausimas,“ – komentuoja Mindaugas Šalčius, Lietuvos banko Priežiūros tarnybos Riziką ribojančios priežiūros departamento direktoriaus pavaduotojas.

Nors draudimo veiklos licencijos galiojimas sustabdytas, UAB „Būsto paskolų draudimas“ ir toliau vykdys iki šiol prisiimtus įsipareigojimus ir administruos anksčiau sudarytas draudimo sutartis, mokės draudimo išmokas, užsiims skolų išieškojimu ir turto realizavimu, išskyrus naujų draudimo sutarčių sudarymą.

 

Šaltinis: Lietuvos Bankas, 2013-11-21

 

Spausdinti « Atgal

 

 

 

 

Algirdo g. 6-3, LT-03220 Vilnius, Lietuva
tel.: +3705 2312820
faks.: +3705 2312821
mob.: +370650 43334
el. paštas: fillix@fillix.lt     

line bottom small1